- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner OKK
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner OKK HM 800 S
CNC horisontell fleroperationsmaskin OKK HM 800 S
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Michigan |
| År | 2013 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Antal verktyg i magasinet | 60 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 12000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1041.4 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 889 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 863.6 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 31i-A 5 | |
| Roterande arbetsbord | |
| Flytande kylsystem | |

















































