- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner PARPAS
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner PARPAS THS X TILT 120
CNC horisontell fleroperationsmaskin PARPAS THS X TILT 120
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner PARPAS › |
| Tillverkare | PARPAS › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Michigan |
| År | 2012 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1600.2 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1600.2 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 4989.5 kg |
| Effekt av spindeldriv | 37.3 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 5 st |
| Antal verktyg i magasinet | 64 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 4000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 2001.5 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 1600.2 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 1600.2 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 500.4 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 500.4 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 500.4 mm/s |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 31i-A5 | |
| Roterande arbetsbord | |
| Flytande kylsystem | |




















































