- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner SUPERMAX
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner SUPERMAX YCM-V 168 A
CNC horisontell fleroperationsmaskin SUPERMAX YCM-V 168 A
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner SUPERMAX › |
| Tillverkare | SUPERMAX › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Schweiz |
| region | Bern |
| År | 1998 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1600 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 700 mm |
| Antal verktyg i magasinet | 24 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 12000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1500 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 600 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC O-M | |













































