- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner TOYODA
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner TOYODA FH 45-II
CNC horisontell fleroperationsmaskin TOYODA FH 45-II
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner TOYODA › |
| Tillverkare | TOYODA › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Nederländerna |
| region | Noord-Brabant |
| År | 2000 |
| Garanti | Utan garanti |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Inventarienummer | 04118 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 450 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 450 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 400 kg |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Antal verktyg i magasinet | 60 st |
| Minsta rotationshastighet på spindeln | 50 1/min |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 14000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 600 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 600 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 600 mm |
| Maskinlängd | 5210 mm |
| Maskinbredd | 2560 mm |
| Maskinvikt | 9 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Ljus | |












































