- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner TOYODA
- ›
- CNC horisontella fleroperationsmaskiner TOYODA FH 630 SX
CNC horisontell fleroperationsmaskin TOYODA FH 630 SX
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner TOYODA › |
| Tillverkare | TOYODA › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Liberecký kraj |
| År | 2007 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Tillräcklig |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 630 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 630 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 800 kg |
| Effekt av spindeldriv | 22 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 60 st |
| Maximal rotationshastighet på spindeln | 6000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1000 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 1000 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 1000 mm |
| Totalt effektbehov | 90 kW |
| Maskinhöjd | 3200 mm |
| Maskinlängd | 7000 mm |
| Maskinbredd | 3400 mm |
| Maskinvikt | 20 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Roterande arbetsbord | |













































