- UniMachines
- ›
- Pressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar AMADA PROMECAM
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar AMADA PROMECAM ITP2 50-20
CNC kantpress AMADA PROMECAM ITP2 50-20
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| År | 1987 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal kraft (tryck) | 50 t |
| Maximal bocklängd | 2050 mm |
| Antal datorstyrda axlar | 4 st |
| Maximal längd på skjutlaget | 150 mm |
| Största avstånd från bordet till reglaget | 300 mm |
| Maskinhöjd | 1985 mm |
| Maskinlängd | 2090 mm |
| Maskinbredd | 1455 mm |
| Maskinvikt | 2.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| EMA CNC CONTROL | |
| CNC-styrning | |









































