- UniMachines
- ›
- Pressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar BAYKAL
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar BAYKAL APHS 31120
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 2020 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal kraft (tryck) | 120 t |
| Maximal bocklängd | 3100 mm |
| Maximal längd på skjutlaget | 260 mm |
| Bredd hos botten bordet | 60 mm |
| Avstånd mellan ramar | 2550 mm |
| Maximal ingångshastighet | 160 mm/s |
| Maximal bock hastighet | 10 mm/s |
| Maximal avkastning hastighet | 130 mm/s |
| Oljetank | 140 l |
| Tryckluftstryck | 28 MPa |
| Maskinhöjd | 2675 mm |
| Maskinlängd | 3850 mm |
| Maskinbredd | 1850 mm |
| Maskinvikt | 8.4 t |
Utrustning | |
|---|---|
| DELEM DA-66T | |
| CNC-styrning | |
| Fotkontroll | |
| Främre stödarmar | |
| Lätta gardiner | |























































