- UniMachines
- ›
- Pressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar CINCINNATI
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar CINCINNATI 175 CB 12
CNC kantpress CINCINNATI 175 CB 12
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Wisconsin |
| År | 1979 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal kraft (tryck) | 158.8 t |
| Maximal bocklängd | 3556 mm |
| Maximal längd på skjutlaget | 254 mm |
| Största avstånd från bordet till reglaget | 431.8 mm |
| Avstånd mellan ramar | 3048 mm |
| Häftdjup | 203.2 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| HURCO AUTOBEND IV | |




















































