- UniMachines
- ›
- Pressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar EHT
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar EHT VARIOPRESS 85-25
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 2004 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal kraft (tryck) | 85 t |
| Maximal bocklängd | 2550 mm |
| Maximal längd på skjutlaget | 250 mm |
| Största avstånd från bordet till reglaget | 500 mm |
| Avstånd mellan ramar | 2150 mm |
| Häftdjup | 305 mm |
| Maximal ingångshastighet | 150 mm/s |
| Maximal bock hastighet | 10 mm/s |
| Maximal avkastning hastighet | 140 mm/s |
| Maskinhöjd | 2507 mm |
| Maskinlängd | 4730 mm |
| Maskinbredd | 3290 mm |
| Maskinvikt | 6.8 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Teknisk dokumentation | |

































































