- UniMachines
- ›
- Pressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar LVD
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar LVD JS-13
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | California |
| År | 2000 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal kraft (tryck) | 136.1 t |
| Maximal bocklängd | 2540 mm |
| Maximal längd på skjutlaget | 129.5 mm |
| Största avstånd från bordet till reglaget | 309.9 mm |
| Avstånd mellan ramar | 3149.6 mm |
| Häftdjup | 198.1 mm |
| Maximal ingångshastighet | 99.9 mm/s |
| Maximal bock hastighet | 9.3 mm/s |
| Maximal avkastning hastighet | 77.9 mm/s |
| Maskinvikt | 8.7 t |
Utrustning | |
|---|---|
| LVD CNC CONTROL | |
| CNC-styrning | |
| Fotkontroll | |









































