- UniMachines
- ›
- Pressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar LVD
- ›
- CNC hydrauliska kantpressar LVD PPNMZ 110 T X 3000
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Nederländerna |
| region | Noord-Brabant |
| År | 1996 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | A1512546 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal kraft (tryck) | 110 t |
| Maximal bocklängd | 3050 mm |
| Största avstånd från bordet till reglaget | 350 mm |
| Bredd hos botten bordet | 180 mm |
| Häftdjup | 250 mm |
| Maximal ingångshastighet | 100 mm/s |
| Maximal bock hastighet | 9 mm/s |
| Maximal avkastning hastighet | 50 mm/s |
| Maskinvikt | 9.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| CYBELEC CNC CONTROL | |
| CNC-styrning | |









































