- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC portalfräsmaskiner
- ›
- CNC portalfräsmaskiner CORREA
- ›
- CNC portalfräsmaskiner CORREA FP30/30 (8900205)
CNC portalfräsmaskin CORREA FP30/30 (8900205)
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner CORREA › |
| Tillverkare | CORREA › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Spanien |
| År | 1996 |
| Garanti | Garanti 6 månader |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Inventarienummer | 8900205 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 3000 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 1250 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 10000 kg |
| Effekt av spindeldriv | 22 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 2500 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 1800 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 800 mm |
| Maskinhöjd | 3400 mm |
| Maskinlängd | 7300 mm |
| Maskinbredd | 2690 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| HEIDENHAIN TNC TNC-426 | |
| Teknisk dokumentation | |

-m.jpg)
-1-s.jpg)
-2-s.jpg)
-3-s.jpg)
-4-s.jpg)
-5-s.jpg)







































