Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 1997 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 1000 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 200 mm |
| Diameter för spindelbormingen | 55 mm |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 25 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 5000 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 12 st |
| Vikt av svarven | 6.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Siemens Sinumerik 810D | |
| Teknisk dokumentation | |










































