- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar ANSELMI
- ›
- CNC-svarvar ANSELMI FAP 350-43 F NC
CNC-svarv ANSELMI FAP 350-43 F NC
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Italien |
| region | Milano |
| År | 1984 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 3200 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 940 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 550 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 25 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 120 mm |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 7 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 1400 1/min |
| Dubbdocka quill diameter | 125 mm |
| Maximal resor längd dubbdocka fjäderpenna | 250 mm |
| Vikt av svarven | 9 t |
Utrustning | |
|---|---|
| ESC 1802 | |
| Chip transportör | |















































