CNC-svarv ATRUMP KL 3260
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Illinois |
| År | 2009 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 1498.6 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 838.2 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 14.9 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 104.1 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 1500 1/min |
Utrustning | |
|---|---|
| ATRUMP T-400 | |
| Elektronisk hjulet för manuell drift | |
| Flytande kylsystem | |











































