- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar CHEVALIER
- ›
- CNC-svarvar CHEVALIER FCL-32-120S
CNC-svarv CHEVALIER FCL-32-120S
| Nettopris | Fråga› |
| Företagsnamn |
Mach4metal
Olga Hohriakova |
| adress | Transito 21 |
| stad | Babberich |
| postnummer | 6909 DA |
| region | Gelderland |
| land | Nederländerna |
| telefon | +31 316247123 |
| Kategori | CNC-svarv och svarvar CHEVALIER › |
| Tillverkare | CHEVALIER › |
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Nederländerna |
| region | Gelderland |
| År | 2001 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 3000 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 815 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 460 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 5000 m/min |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 5000 m/min |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 25 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 150 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| CNC-teknik cykler | |
| Chip transportör | |
| Flytande kylsystem | |











































