- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar COLCHESTER
- ›
- CNC-svarvar COLCHESTER Alpha 1350 XS
CNC-svarv COLCHESTER Alpha 1350 XS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2008 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 7185 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 650 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 350 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 3500 1/min |
| Längd på svarven | 2400 mm |
| Bredd för svarven | 1700 mm |
| Höjd av svarv | 1500 mm |
| Vikt av svarven | 1.8 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |











































