CNC-svarv CZ TECH SP 30
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2003 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Säljaren organiserar transporten mot en extra avgift |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 3290 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 255 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 640 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 480 mm |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 4000 1/min |
| Längd på svarven | 4000 mm |
| Bredd för svarven | 2090 mm |
| Höjd av svarv | 2250 mm |
| Vikt av svarven | 6 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |












































