CNC-svarv DAEWOO PUMA 12 L
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Nordrhein-Westfalen |
| År | 1997 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 762 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 571 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 480 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 22 kW |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 3500 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 10 st |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC O-TC | |
| Chip transportör | |
| Flytande kylsystem | |














































