- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar DMG MORI SEIKI
- ›
- CNC-svarvar DMG MORI SEIKI SL-253BMC/500
CNC-svarv DMG MORI SEIKI SL-253BMC/500
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2000 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 8133 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 485 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 254 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 235 mm |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 35 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 3500 1/min |
| Totalt effektbehov | 32.8 kW |
| Längd på svarven | 2405 mm |
| Bredd för svarven | 1760 mm |
| Höjd av svarv | 1890 mm |
| Vikt av svarven | 4.6 t |
Utrustning | |
|---|---|
| FAPT/Fanuc MSX-501III | |












































