CNC-svarv DOOSAN GT 2100
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2013 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 580 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 600 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 230 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 15 kW |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 4500 1/min |
| Längd på svarven | 3890 mm |
| Bredd för svarven | 1628 mm |
| Höjd av svarv | 1700 mm |
| Vikt av svarven | 3.5 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Chip transportör | |
| Teknisk dokumentation | |

















































