- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar EMCO
- ›
- CNC-svarvar EMCO EMCO Turn 345 II
CNC-svarv EMCO EMCO Turn 345 II
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Hessen |
| År | 2004 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Loading | Säljaren organiserar lastningen - betalas separat |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Säljaren organiserar transporten mot en extra avgift |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 15816 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 6300 1/min |
| Antal verktygs torn | 12 st |
| Totalt effektbehov | 17 kW |
| Längd på svarven | 2700 mm |
| Bredd för svarven | 2000 mm |
| Höjd av svarv | 2000 mm |
| Vikt av svarven | 2.6 t |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS Siemens 810 D | |
| Mottagare av de färdiga delarna | |
| Chip transportör | |
| Teknisk dokumentation | |





















































