CNC-svarv Fermat CAK 6140
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2006 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Turning diameter över bädd (max) | 400 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 240 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 2000 1/min |
| Totalt effektbehov | 7.5 kW |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC Series Oi Mate-TC | |











































