- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar Gildemeister
- ›
- CNC-svarvar Gildemeister MF Twin 65
CNC-svarv Gildemeister MF TWIN 65
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 1998 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Loading | Säljaren organiserar lastningen - ingår i priset på maskinen |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 660 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 200 mm |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 25 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 5000 1/min |
| Totalt effektbehov | 28 kW |
| Längd på svarven | 4800 mm |
| Bredd för svarven | 2200 mm |
| Höjd av svarv | 2000 mm |
| Vikt av svarven | 6 t |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS Sinumerik 840 C | |
| CNC-teknik cykler | |
| Bar feeder | |
| Teknisk dokumentation | |
















































