- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar Gildemeister
- ›
- CNC-svarvar Gildemeister NEF CT 60
CNC-svarv Gildemeister NEF CT 60
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Italien |
| region | Pavia |
| År | 1992 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 1100 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 600 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 360 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 380 mm |
| Antal spindlar | 1 st |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 30 kW |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 16 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 3150 1/min |
| Antal verktygs torn | 1 st |
| Totalt antal verktyg i tornet | 12 st |
| Antal CNC-styrda axlar | 2 st |
Utrustning | |
|---|---|
| Chip transportör | |
| Teknisk dokumentation | |
| CE-deklaration | |



















































