- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar GRAZIANO
- ›
- CNC-svarvar GRAZIANO MT 500 C
CNC-svarv GRAZIANO MT 500 C
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Baden-Württemberg |
| År | 1996 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 950 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 550 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 345 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 300 mm |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 20 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 4000 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 12 st |
Utrustning | |
|---|---|
| PHILIPS 532 T | |














































