CNC-svarv HAAS MINI-LATHE
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Illinois |
| År | 2001 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 202.9 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 266.7 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 147.3 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 304.8 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 16.5 m/min |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 16.5 m/min |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 5.6 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 26.9 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 6000 1/min |
| Vikt av svarven | 1.8 t |
Utrustning | |
|---|---|
| HAAS CNC CONTROL | |
| Bar feeder | |
| Flytande kylsystem | |


















































