Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 2010 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Turning diameter över bädd (max) | 125.7 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 304.8 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 3.7 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 31.8 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 6000 1/min |
Utrustning | |
|---|---|
| HAAS CNC CONTROL | |
| Flytande kylsystem | |









































