CNC-svarv HWACHEON MEGA
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | New York |
| År | 2008 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | 59930 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 5994.4 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 1079.5 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 718.8 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 574 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 22.4 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 254 mm |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 30 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 650 1/min |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS SINUMERIK 810 D | |
| Chip transportör | |
















































