- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar MAZAK
- ›
- CNC-svarvar MAZAK CYBERTECH TURN 5500 M
CNC-svarv MAZAK CYBERTECH TURN 5500 M
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Kanada |
| region | Alberta |
| År | 2008 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 3048 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 914.4 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 793.8 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 24 m/min |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 30 m/min |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 7.5 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 375.9 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 500 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 12 st |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZATROL FUSION 640 MT | |
| Chip transportör | |
| Flytande kylsystem | |











































