- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar MAZAK
- ›
- CNC-svarvar MAZAK INTEGREX 100 SY
CNC-svarv MAZAK INTEGREX 100 SY
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | California |
| År | 2000 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 784.1 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 469.9 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 359.9 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 30 m/min |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 33 m/min |
| Diameter för spindelbormingen | 61 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 6000 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 40 st |
| Längd på svarven | 3098.8 mm |
| Bredd för svarven | 2082.8 mm |
| Höjd av svarv | 2336.8 mm |
| Vikt av svarven | 4.9 t |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZATROL 640 MT | |
| Chip transportör | |
| Flytande kylsystem | |














































