- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar MAZAK
- ›
- CNC-svarvar MAZAK INTEGREX 70 Y/3000
CNC-svarv MAZAK INTEGREX 70 Y/3000
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Michigan |
| År | 1997 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 3083.6 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 914.4 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 769.6 mm |
| Antal spindlar | 60 st |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 44.8 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 117.5 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 1300 1/min |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZATROL T-PLUS | |
| Chip transportör | |
| Y-axel | |
| Hydraulisk chuck | |
| Flytande kylsystem | |
| Teknisk dokumentation | |


















































