CNC-svarv MAZAK M5/1500
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | California |
| År | 1992 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 1524 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 609.6 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 330.2 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 22.4 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 101.6 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 2000 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 14 st |
| Längd på svarven | 4546.6 mm |
| Bredd för svarven | 2844.8 mm |
| Höjd av svarv | 1955.8 mm |
| Vikt av svarven | 5.9 t |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK CNC CONTROL | |












































