- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar MAZAK
- ›
- CNC-svarvar MAZAK MULTIPLEX 420
CNC-svarv MAZAK MULTIPLEX 420
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Nederländerna |
| region | Noord-Brabant |
| År | 1993 |
| Garanti | Utan garanti |
| Inventarienummer | A2370413 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 1180 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 390 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 18.5 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 51 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 4000 1/min |
| Antal verktygs torn | 2 st |
| Totalt antal verktyg i tornet | 12 st |
| Vikt av svarven | 8.4 t |
Utrustning | |
|---|---|
| MAZAK MAZATROL T PLUS | |
| Bar feeder | |














































