CNC-svarv MAZAK QT NEXUS 250
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2005 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 4702 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 472 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 350 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 26 kW |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 4000 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 12 st |
| Längd på svarven | 4382 mm |
| Bredd för svarven | 2095 mm |
| Vikt av svarven | 4.7 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Chip transportör | |
| Pneumatisk chuck | |













































