Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 2002 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 231705 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 540 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 155 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 31 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 40 mm |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 1 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 6000 1/min |
| Längd på svarven | 3680 mm |
| Bredd för svarven | 2460 mm |
| Höjd av svarv | 1740 mm |
| Vikt av svarven | 2.7 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Mazatrol 640 T | |


















































