- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar MORI SEIKI
- ›
- CNC-svarvar MORI SEIKI ZT 1500 YB
CNC-svarv MORI SEIKI ZT 1500 YB
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| År | 2006 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 131018 |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 1000 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 190 mm |
| Antal spindlar | 2 st |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 22 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 73 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 5000 1/min |
| Antal verktygs torn | 2 st |
| Totalt antal verktyg i tornet | 24 st |
| Antal drivna verktyg i tornet | 24 st |
| Antal CNC-styrda axlar | 4 st |
| Totalt effektbehov | 63.4 kW |
| Längd på svarven | 3700 mm |
| Bredd för svarven | 2100 mm |
| Höjd av svarv | 2100 mm |
| Vikt av svarven | 6.6 t |
Utrustning | |
|---|---|
| inga uppgifter | |












































