- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar OKUMA
- ›
- CNC-svarvar OKUMA CAPTAIN L 470
CNC-svarv OKUMA CAPTAIN L 470
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Arkansas |
| År | 2006 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 1244.6 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 609.6 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 457.2 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 300 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 22.4 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 110 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 3000 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 12 st |
Utrustning | |
|---|---|
| OKUMA OSP E 100 L | |
| Chip transportör | |









































