CNC-svarv SHARP 1118 H CNC
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Pennsylvania |
| År | 2006 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 457.2 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 365.1 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 3.7 kW |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 130 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 3000 1/min |
| Dubbdocka quill diameter | 34.5 mm |
| Maximal resor längd dubbdocka fjäderpenna | 95.3 mm |
| Längd på svarven | 2108.2 mm |
| Bredd för svarven | 863.6 mm |
| Höjd av svarv | 1727.2 mm |
| Vikt av svarven | 1.1 t |
Utrustning | |
|---|---|
| ANILAM 4200 T | |
| Flytande kylsystem | |
















































