CNC-svarv SPINNER PD-CNC
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 1998 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 100 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 300 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 150 mm |
| Maximal åklängd i X-axeln | 400 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 12 m/min |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 12 m/min |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 7.5 kW |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 8000 1/min |
| Maximal resor längd dubbdocka fjäderpenna | 100 mm |
| Längd på svarven | 2300 mm |
| Bredd för svarven | 1200 mm |
| Höjd av svarv | 1700 mm |
| Vikt av svarven | 2.3 t |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS SINUMERIK 840D | |
| Bar feeder | |





















































