CNC-svarv SPINNER TC 65 MC
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Baden-Württemberg |
| År | 2008 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 600 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 320 mm |
| Diameter för spindelbormingen | 65 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 4200 1/min |
| Totalt antal verktyg i tornet | 12 st |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS 810 DE POWERLINE | |
| Chip transportör | |












































