- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar WARNER SWASEY
- ›
- CNC-svarvar WARNER SWASEY SC-32 M 4900
CNC-svarv WARNER SWASEY SC-32 M 4900
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Wisconsin |
| År | 1990 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Turning diameter över bädd (max) | 812.8 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 685.8 mm |
| Maximal effekt av huvudspindeln | 56 kW |
| Diameter för spindelbormingen | 317.5 mm |
| Minsta rotationshastighet på huvudspindeln | 9 1/min |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 400 1/min |
| Antal verktygs torn | 2 st |
| Totalt antal verktyg i tornet | 6 st |
Utrustning | |
|---|---|
| FAGOR 8055/A-T | |
| Chip transportör | |
| Teknisk dokumentation | |





















































