CNC-svarv WEILER 160 CNC
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Ukraina |
| region | Київська область |
| År | 1990 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 350 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 240 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 5 m/min |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 5 m/min |
| Diameter för spindelbormingen | 41 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 4000 1/min |
| Totalt effektbehov | 15.5 kW |
| Längd på svarven | 1940 mm |
| Bredd för svarven | 1120 mm |
| Höjd av svarv | 1800 mm |
| Vikt av svarven | 1.3 t |
Utrustning | |
|---|---|
| SIEMENS SINUMERIK | |











































