- UniMachines
- ›
- CNC-svarv och svarvar
- ›
- CNC-svarvar
- ›
- CNC-svarvar WEILER
- ›
- CNC-svarvar WEILER PRIMUS 2 CNC
CNC-svarv WEILER PRIMUS 2 CNC
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Sachsen |
| År | 1986 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Maximal vridlängd (Z-axeln) | 500 mm |
| Turning diameter över bädd (max) | 420 mm |
| Vänddiameter över tvärslid (max) | 250 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 7.5 m/min |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 12 m/min |
| Diameter för spindelbormingen | 51 mm |
| Maximal rotationshastighet på huvudspindeln | 5000 1/min |
Utrustning | |
|---|---|
| BOSCH CC 200 | |














































