- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner TBI
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner TBI VC 1060 HH
CNC vertikal fleroperationsmaskin TBI VC 1060 HH
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Polen |
| region | Dolnośląskie |
| År | 2015 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Mycket bra |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1160 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 600 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 1000 kg |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Antal verktyg i magasinet | 24 st |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1000 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 600 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
| Antal T-spår i bordet | 5 st |
| Maskinvikt | 6 t |
Utrustning | |
|---|---|
| HEIDENHAIN TNC 620 | |
| Elektronisk hjulet för manuell drift | |

















































