- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner ALZMETALL
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner ALZMETALL AC 28
CNC vertikal fleroperationsmaskin ALZMETALL AC 28
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner ALZMETALL › |
| Tillverkare | ALZMETALL › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Baden-Württemberg |
| År | 1999 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Antal verktyg i magasinet | 15 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 5000 1/min |
| Maximalt avstånd av spindeln från bordet | 570 mm |
| Travel längden av quill | 180 mm |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 450 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 300 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 380 mm |
| Totalt effektbehov | 4.2 kW |
| Maskinhöjd | 2200 mm |
| Maskinlängd | 2200 mm |
| Maskinbredd | 1600 mm |
| Maskinvikt | 1.4 t |
Utrustning | |
|---|---|
| ALZMETALL AC 28 | |
| Flytande kylsystem | |














































