- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner CHEN HO
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner CHEN HO MCV 1360
CNC vertikal fleroperationsmaskin CHEN HO MCV 1360
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner CHEN HO › |
| Tillverkare | CHEN HO › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Italien |
| region | Ravenna |
| År | 1995 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Loading | Köparen organiserar lastningen på egen bekostnad |
| Betalning | Före mottagandet |
| Transport | Köparen organiserar transporten på egen bekostnad |
| Status | Ett test kan utföras |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1400 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 820 mm |
| Effekt av spindeldriv | 15 kW |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Antal synkrona axlar | 3 st |
| Antal verktyg i magasinet | 24 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 4500 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1400 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 650 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 700 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 20 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 20 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 20 mm/s |
| Totalt effektbehov | 35 kW |
| Maskinhöjd | 3000 mm |
| Maskinlängd | 2500 mm |
| Maskinbredd | 2500 mm |
| Maskinvikt | 9 t |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 15 M | |
| Centralsmörjning | |
| Flytande kylsystem | |
| Ljus | |
| Teknisk dokumentation | |












































