- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner CHIRON
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner CHIRON Chiron FZ 28 L
CNC vertikal fleroperationsmaskin CHIRON Chiron FZ 28 L
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner CHIRON › |
| Tillverkare | CHIRON › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tjeckien |
| region | Jihomoravský kraj |
| År | 1999 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
| Status | Ett test kan utföras |
| Inventarienummer | 211567 |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 6300 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 680 mm |
| Antal CNC-styrda axlar | 3 st |
| Antal verktyg i magasinet | 40 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 10500 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 6300 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 660 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 8000 mm |
| Totalt effektbehov | 36 kW |
| Maskinhöjd | 3300 mm |
| Maskinlängd | 10000 mm |
| Maskinbredd | 2850 mm |
| Maskinvikt | 26 t |
Utrustning | |
|---|---|
| Siemens Sinumerik 840 C | |


















































