- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DAEWOO
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DAEWOO DMV-500
CNC vertikal fleroperationsmaskin DAEWOO DMV-500
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner DAEWOO › |
| Tillverkare | DAEWOO › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | United States |
| region | Florida |
| År | 1999 |
| Garanti | Utan garanti |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 1193.8 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 508 mm |
| Effekt av spindeldriv | 14.9 kW |
| Antal verktyg i magasinet | 30 st |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 10000 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 1016 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 508 mm |
Utrustning | |
|---|---|
| FANUC 21-M | |










































