- UniMachines
- ›
- CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL
- ›
- CNC vertikala fleroperationsmaskiner DECKEL FP 3 CC/T
CNC vertikal fleroperationsmaskin DECKEL FP 3 CC/T
| Kategori | CNC-fräsmaskiner och fleroperationsmaskiner DECKEL › |
| Tillverkare | DECKEL › |
arkiverade ANNONS
Allmänna uppgifter | |
|---|---|
| Plats | Tyskland |
| region | Nordrhein-Westfalen |
| År | 1991 |
| Garanti | Utan garanti |
| Tekniskt skick | Bra |
Specifikation | |
|---|---|
| Längd på arbetsbordet | 700 mm |
| Bredd på arbetsbordet | 450 mm |
| Maximal bordet belastning (jämnt fördelad) | 750 kg |
| Effekt av spindeldriv | 6 kW |
| Minsta rotationshastighet på den vertikala spindeln | 18 1/min |
| Maximal rotationshastighet på den vertikala spindeln | 6300 1/min |
| Reselängd X-axeln (mekanisk matning) | 400 mm |
| Rese längd Y-axeln (mekanisk matning) | 400 mm |
| Reselängd Z-axeln (mekanisk matning) | 500 mm |
| Maximal matningshastigheten i X-axelns | 166.7 mm/s |
| Maximal matningshastighet i Y-axeln | 166.7 mm/s |
| Maximal matningshastigheten i Z-axelns | 166.7 mm/s |
| Maskinhöjd | 2300 mm |
| Maskinlängd | 3300 mm |
| Maskinbredd | 2400 mm |
| Maskinvikt | 5.3 t |
Utrustning | |
|---|---|
| DECKEL DIALOG 11 | |
| Elektronisk hjulet för manuell drift | |
| Universal svängkrans (horisontal-vertikal) | |
| Flytande kylsystem | |















































